Torty, ktoré tu prezentujem vznikali postupne od polovice roku 2014. Sú jedinečným výsledkom množstva ideí nahromadených počas predchádzajúceho takmer 2-ročného obdobia, keď som sa zaujímala o to, čo a ako sa dá urobiť a vnútorného presvedčenia, aké je to jednoduché. Pri realizácii som spravidla zistila, že to nebude také ľahké, ako sa zdalo, ale vzhľadom na to, že robím len torty, ktoré sa mi páčia, sa úsilie zvyčajne vyplatí. Pokiaľ ide o techniku, mám široký záber. Od jedlých čipiek, cez oblátkové dekorácie, 3D torty, modelované kvety a figúrky, kráľovskú glazúru, airbrush techniku, až po makarónky, ktoré sú jednou veľkou, samostatnou kapitolou.

Torty, ktoré pre mňa má zmysel robiť, nie sú iné len navonok, ale aj vo vnútri. Najradšej ich robím z medových rezov, alebo z medovo – karamelovo – orechových rezov. V závislosti na výške môžu obsahovať od 16 až do 28 tenkých plátov naplnených lahodným krémom.

Nemám prísne vyhranený vkus. Uznávam tri kritériá, ktoré sa snažím uplatňovať: torta musí mať vynikajúcu chuť, musí byť majstrovsky zvládnutá po technickej stránke a musí mať ambíciu svojim charakterom priamo osloviť konkrétneho človeka.

 

Snímka.JPG

 

O prevádzke


Telefón:
+421904988253
Web:
www.atelierbielybaroque.sk

1. poschodie